
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FLEXITERM® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 1206SC222KAZ2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 18PF 250V NP0 0805
CAP CER 0805 5.6PF 10V ULTRA STA
CAP CER 330PF 1KV NP0 0805
CAP CER 2200PF 1.5KV X7R 1206
CAP CER 0.68PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 330PF 1KV C0G/NP0 2220
LOW IR TYPE AUTOMOTIVE SCHOTTKY