
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C907U100JZSDAAWL45 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 2225
CAP CER 4700PF 50V NP0 1808
CAP CER 1800PF 16V X7R 0402
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 2.7PF 500V C0G/NP0 1111
CAP CER 3900PF 10V C0G/NP0 1812