
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.082 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2220Y0160823JXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 9.1PF 150V C0G/NP0 1111
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1808
CAP CER 27 PF 500V NP0(C0G) 1206
CAP CER 0.082UF 16V X7R 2220
CAP CER 2.9PF 25V NP0 0201
TRANS PNP 80V 10A TO218
CONN RCPT MALE 3POS GOLD CRIMP