
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm U2J Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1300 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603X132G5JAC7867 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 1.5NF 63V C0G 10%
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0402
CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA
CAP CER 1300PF 50V U2J 0603
CAP CER 1210 1.8NF 10V ULTRA STA
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0603
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC