
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CHV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 820 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CHV1206N1K0821JXT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.012UF 250V X7R 0805
CAP CER 0603 2.2PF 25V ULTRA STA
CAP CER 120PF 200V X7R 1206
CAP CER 820PF 1KV X7R 1206
CAP CER 1.5UF 200V X7R 2225
P-CHANNEL POWER MOSFET
IC AUTO DOOR ACTUATOR