
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ OMD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.067" (1.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of VJ1206A331JBCAT4X is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 0402
CAP CER 0.22UF 16V X7R 0402
CAP CER 1UF 4V X5R 0402
CAP CER 330PF 200V NP0 1206
CAP CER 2200PF 250V X7R 1206
DC DC CONVERTER 9V 1W
N-SJB/MMCX-SP G316D 84I