
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 30 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C907U300JZSDAAWL45 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 0805
CAP CER 2.2UF 10V X7S 0402
CAP CER 0.12UF 500V X7R 1210
CAP CER 30PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 0.039UF 63V X7R 1206
IC REG MULTI CONFG ADJ DL 10DFN
JAM NUT RECEPTACLE