
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of FK14X7S2A105K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1100PF 250V C0G/NP0 RAD
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
CAP CER 0.27UF 16V X7R 0603
CAP CER 1UF 100V X7S RADIAL
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64VQFN
IC EEPROM 4K I2C 4MHZ 8TSSOP
ISO VOLT INPUT MODULE +/-1V