
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.02 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MA0603XR203J250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 1.5KV C0G/NP0 1812
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 0805
CAP CER 1206 43PF 16V ULTRA STAB
CAP CER 0.02UF 25V X7R 0603
CAP CER 39PF 500V NP0 1808
CAP CER 1210 620PF 25V ULTRA STA
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0805