
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1800 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1500V (1.5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2225J1K50182MXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
CAP CER 3PF 150V 0505
CAP CER 820PF 100V NP0 1210
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 2225
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 5.6PF 200V C0G/NP0 0603
LED WHITE HP 6500K 80CRI SMD