
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.47 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 32000 |
Current price of 0603Y016P470CCR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 330PF 100V X7R 0805
CAP CER 1500PF 500V X7R 0805
CAP CER 220 PF 500V NP0(C0G) 121
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0805
CAP CER 0.47PF 16V C0G/NP0 0603
FIXED IND 0.68UH 1.5A 55MOHM SMD
CONN HOUSING 8POS .100 POL DUAL