
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24000 |
Current price of 0805Y0160681KXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.8PF 200V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
CAP CER 1UF 16V JB 0805
CAP CER 680PF 16V X7R 0805
CAP CER 820PF 10V X7R 0805
CAP CER 39PF 63V C0G/NP0 1812
1" DIN CLIP FOR SLX+OTHER