
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.036" (0.91mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C0603Y5V100-475ZNP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 RAD
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 390PF 4KV X7R 2220
CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0603
CAP CER 0.012UF 16V Y5V 1206
CONN RCPT MALE 17POS GOLD CRIMP
MINIHAWK HR UHD SER 5VDC