
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.15 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of VJ1808Y154MXAAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 15PF 4KV C0G/NP0 1825
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 1812
CAP CER 220PF 10V X7R 0603
CAP CER 0805 51PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 0.15UF 50V X7R 1808
CAP CER 0.033UF 25V U2J 1210
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603