
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient: | Y5R |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | SMPS Filtering |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.689" Dia (17.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of F222K69Y5RP63K7R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1812
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 2220
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
CAP CER 2200PF 2KV Y5R RADIAL
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP