
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 560 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 6000V (6kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2220Y6K00561JXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.4PF 300V C0G/NP0 0805
CAP CER 150PF 250V X7R 2211
CAP CER 1206 27PF 10V ULTRA STAB
CAP CER 560PF 6KV X7R 2220
CAP CER 470PF 4KV X7R 2220
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1808
CAP CER 1210 240PF 25V ULTRA STA