
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603C680K3HAC7867 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 470PF 63V C0G/NP0 1206
CAP CER 4700PF 63V X7R 0603
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
CAP CER 0603 68PF 25V ULTRA STAB
IC REG BOOST 5V 1.5A 8SOIC
LED XLAMP WHITE 2SMD
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 120V