
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of CC1206JRX7R9BB471 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 16V C0G/NP0 1210
CAP CER 560PF 500V NP0 1210
CAP CER 150PF 200V X7R 1808
CAP CER 470PF 50V X7R 1206
CAP CER 0.47UF 16V X7R 2220
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS SMD
IC REG LIN 3.3V 100MA TSOT23-5