
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.69mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1210X7R500-106KNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.82UF 200V X7R 2225
CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1210
CAP CER 10000PF 63V X7R 2220
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
IC REG BUCK ADJ 3.5A DL 38TSSOP
ANT CEILING MIMO DUAL F-TYPE