
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HVCC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 15000V (15kV) |
| Temperature Coefficient: | Y6P |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 105°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.512" (13.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.492" (12.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 |
Current price of HVCC153Y6P221MEAX is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 0.033UF 25V X7R 1808
CAP CER 0.15UF 10V X7R 0603
RES 22.1 OHM 1/10W 1% AXIAL
CAP CER 220PF 15KV Y6P RADIAL
CAP CER 0.56PF 50V C0G/NP0 0603
PMI .250" LED 28V TAB CLEAR AMBE