
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of FK28C0G2E151JN000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 16PF 150V C0G/NP0 0603
CAP CER 0.027UF 63V X7R 2225
CAP CER 0.047UF 50V U2J 0805
CAP CER 150PF 250V C0G RADIAL
CAP CER 0603 6.8NF 10V ULTRA STA
TRANS FLYBACK POE SMD
3.96MM W/W RETAINER