
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.082 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2225J1K00823MDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
CAP CER 0.047UF 100V C0G 2220
CAP CER 0.33UF 10V Y5V 1206
CAP CER 0.082UF 1KV X7R 2225
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1812
CONN PLUG MALE 43POS GOLD CRIMP
ZSPM1502-KIT01 EVALUATION KIT V1