
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.018 µF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 2225J5000183FFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
CAP CER 1210 33PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 240PF 2.5KV NP0 1808
CAP CER 0.018UF 500V C0G 2225
CAP CER 0.56PF 500V C0G/NP0 0603
SMA-RP/SMA-RP LMR19 9I
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF