
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MA1210XF475M250 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.082UF 25V U2J 1812
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
CAP CER 1812 510PF 100V ULTRA ST
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210
CAP CER 56000 PF 100V X7R 1206 P
CRYSTAL 26.5625MHZ 18PF