
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3300 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0805J5000332JDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 360PF 100V C0G/NP0 1206
CAP CER 39PF 4KV C0G/NP0 2225
CAP CER 0.047UF 1.5KV X7R 1825
CAP CER 3300PF 500V X7R 0805
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
CAP CER 6.5PF 50V NP0 0201
CAP CER 47UF 6.3V X5R RADIAL