
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2225J0630154KDT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2.8PF 25V NP0 008004
CAP CER 22PF 10V C0G/NP0 0603
CAP CER 1000PF 400VAC Y5V RADIAL
CAP CER 0.15UF 63V X7R 2225
CAP CER 0.27UF 25V X7R 2220
TVS DIODE 33V 53.3V DO214AA
BOX I7 16G W10 500GHDS ML