
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1812J2500473JXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 33PF 5KV C0G/NP0 2220
CAP CER 0.18UF 10V X7R 0805
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0201
CAP CER 3.3UF 16V X7R 2225
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1812
CAP CER 0.12UF 63V X7R 2220
XTAL OSC XO 200.0000MHZ HCMOS