
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 13 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GMC10CG130J100NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1UF 50V BX RADIAL
CAP CER 1812 6.8NF 100V ULTRA ST
CAP CER 12PF 25V NP0 0201
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210
CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 1500PF 1.5KV C0G 2220