
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.260" (6.60mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K393M20X7RK53L2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 24PF 50V NP0 0805
CAP CER 4.6PF 25V NP0 008004
CAP CER MLCC
CAP CER 0.039UF 200V X7R RADIAL
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V
SENS 1000PSI 1/8-27 NPT 1-5V
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V