CGJ5F2C0G2A562J085AA
Description
CAP CER 5600PF 100V C0G 1206
DataSheet
CGJ5F2C0G2A562J085AA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)