
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 680 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of CGA2B2X8R2A681M050BE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 240PF 100V NP0 1210
CAP CER
CAP CER 0805 100PF 10V ULTRA STA
CAP CER 680PF 100V X8R 0402
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
CRYSTAL 18.0800MHZ 10PF SMD
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB