
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3.9 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 120000 |
Current price of CL31A395KAHNNNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1210
CAP CER 3300PF 500V X7R 1808
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 4700PF 630V JB 1206
CAP CER 3.9UF 25V X5R 1206
CAP CER 0.6PF 150V C0G/NP0 1206
73792-88-TOP DECK INSERT ASSY