
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 63V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 24000 |
Current price of 0805J0630102KDR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 120PF 1.2KV C0G/NP0 2220
CAP CER 13PF 250V C0G/NP0 RADIAL
CAP CER 1210 510PF 100V ULTRA ST
CAP CER 1000PF 63V X7R 0805
CAP CER 0.39UF 630V X7R 2225
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD