
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CGA2B3X5R1V333K050BB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 680PF 1KV X7R 1825
CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 1210
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
CAP CER 1210 1.1PF 100V ULTRA ST
CAP CER 0.033UF 35V X5R 0402
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
IC REG MULTI CONFG ADJ 8WSON