0805J2506P80DFT
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0805
DataSheet
0805J2506P80DFT PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)