PD0200WJ16233BH1
Description
CAP CER 1600PF 14KV R42 DISK
DataSheet
PD0200WJ16233BH1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:1600 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:14000V (14kV)
Temperature Coefficient:R42
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)