CGA2B3X7R0J224M050BB
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X7R 0402
DataSheet
CGA2B3X7R0J224M050BB PDF
Type Description
Series:CGA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)