RCER71H684K2DBH03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RCER71H684K2DBH03A PDF
Type Description
Series:RCE
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)