C328C132JAG5TA7301
Description
CAP CER 1300PF 250V C0G/NP0 RAD
DataSheet
C328C132JAG5TA7301 PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1300 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)