C0402C681M5JACAUTO
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 50V U2J 0402
DataSheet
C0402C681M5JACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto U2J
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)