CGJ4J3C0G2D272J125AA
Description
CAP CER 2700PF 200V C0G 0805
DataSheet
CGJ4J3C0G2D272J125AA PDF
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)