3640KA120KAT3A
Description
CAP CER 12PF 5KV NP0 3640
DataSheet
3640KA120KAT3A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:12 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)