SR212A3R6CAR
Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 RADIAL
DataSheet
SR212A3R6CAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.6 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)