
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.8 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 (1B) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0805Y1K06P80DCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 1.6PF 10V ULTRA STA
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402
CAP CER MLCC
CAP CER 330PF 1KV X7R 1210
CAP CER 0.012UF 25V X7R 1206
CAP CER 6.8PF 1KV C0G/NP0 0805
CAP CER 5100PF 25V C0G/NP0 RAD