
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6.2 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206X629D5HAC7800 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1206
CAP CER 0.056UF 16V X7R 0603
CAP CER 0.056UF 25V Y5V 0603
CAP CER 1206 6.2PF 50V ULTRA STA
CAP CER 2200PF 500V U2J 1206
CONFIG SW BODY SELECTOR ILLUM
SFERNICE FIXED RESISTORS