
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 |
Current price of CGJ4J3X7R1H474K125AB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.82PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 1300PF 50V U2J 0603
CAP CER 8PF 9KV AXIAL
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
CAP CER 0.018UF 50V NP0 0805
CAP CER 1210 1.3PF 10V ULTRA STA
8-CH PMBUS PWR S MANAGER FEATURI