
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 120 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K121K10X7RH5TL2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 68PF 100V 1% BP 1206
CAP CER 500PF 5KV R85 DISK
CAP CER 220 PF 100V NP0(C0G) 121
CAP CER 120PF 100V X7R RADIAL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363
CONN RCPT FMALE 32POS CRIMP
IC REG BUCK 3.3V 800MA 8LFCSP