
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 5000V (5kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of HV1812Y181JXMATHV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 1800PF 50V X7R 0603
CAP CER 0.015UF 50V NP0 1825
CAP CER 180PF 5KV X7R 1812
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1812
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1812
CAP KIT CER 100PF-1000PF 70PCS