
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 270 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R (2R1) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 12000 |
Current price of 1808Y1K00271MXR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 270PF 2.5KV X7R 1825
CAP CER 0.1UF 16V C0G/NP0 1825
CAP CER 3300PF 16V X7R 0805
CAP CER 0603 1NF 10V ULTRA STABL
CAP CER 1000PF 63V X7R 0805
CAP CER 270PF 1KV X7R 1808
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD