
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm U2J |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low ESL, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.034" (0.87mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0603C682M4JAC7867 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 560PF 5KV C0G/NP0 2225
CAP CER 0.068UF 50V X7R 2225
CAP CER 0.056UF 1.5KV X7R 1812
CAP CER 6800PF 16V U2J 0603
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
CAP CER 91PF 100V BP 1206